Włochy to dla wielu z nas kraj marzeń- miejsce, do którego chętnie podróżowalibyśmy porą letnią, jeśli tylko mielibyśmy taką możliwość. Upalne dni ze słońcem, niesamowity klimat tego kraju i przepiękne miejscowości- wszystko to można mieć na wyciągnięcie ręki decydując się na spędzenie swojego urlopu właśnie tutaj. Do tego należy jeszcze dodać jedną z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych kuchni świata, która pachnie pysznymi, świeżymi produktami i aromatycznymi ziołami. Planując swoją wyprawę na pewno warto już na starcie wybrać ciekawe miejsca we Włoszech, które na pewno będziemy chcieli odwiedzić, a być może i takie, w których będziemy chcieli się zatrzymać nawet na trochę dłużej. Planując podróż postarajmy się nie ograniczać jedynie do stolicy, gdyż jej klimat może być zupełnie inny od tego, co znajdziemy w mniejszych miejscowościach.

Rzym, czyli obowiązkowy punkt każdej wycieczki

Nie sposób pominąć tego miasta, które przede wszystkim jest przesycone historią i niesamowitymi wprost zabytkami. Ma to jednak swoją cenę i swoje konsekwencje, a mianowicie spory ruch turystów w sezonie. Rzym stanowi więc absolutną opozycję w stosunku do prowincjonalnych, spokojnych, włoskich miasteczek. Warto podziwiać tutejszą architekturę i obowiązkowo wybrać się do Koloseum. Dodatkowo, na pewno warto podczas swojej podróży uwzględnić także Forum Romanum, a także kolejne z miejsc, jakie często zamieszcza się na pocztówkach z wakacji- Panteon, czyli rzymski kościół historyczny. Mając trochę czasu, najlepiej odejść też trochę od centrum, złapać chwilę wytchnienia i pospacerować również i po tych mniej turystycznych ulicach i miejscach, bo przecież naprawdę jest ich sporo. Zobaczyć fontanny, place, przysiąść w ogródkach tutejszych restauracji i zjeść tradycyjną, prawdziwą, włoską pizze. A jeśli znudzi się nam pizza- pozostają jeszcze makarony, a także pyszne, włoskie ciasta i desery.

Bajkowa Florencja- czyli przejeżdżając przez Toskanię

Wiele można usłyszeć na temat Toskanii, jednak, aby naprawdę móc poczuć jej niesamowity klimat- trzeba odwiedzić jej stolicę, a więc Florencję. Jest to miasto bardzo klimatyczne, które z powodzeniem w całości uda się nam obejść pieszo, bez martwienia się o niezbędne środki transportu. Wspaniała architektura, zabytki, malownicze zakątki stanowią prawdziwą esencję Włoch w małej pigułce.

Jezioro Garda i miejscowości znajdujące się nad jeziorem

Jezioro stanowi niemałą atrakcję, a okalające go terenu można spokojnie objechać naokoło podziwiając przepiękne krajobrazy. Jak na jezioro przystało, wspaniała woda oraz widok kurortów turystycznych sprawia, że po prostu ma się ochotę spędzać tutaj wakacje. Zdecydowanie najlepszym pomysłem jest zatrzymanie się tutaj przynajmniej na 2-3 dni po to, aby nasycić się widokiem tego miejsca, odpocząć i przyjąć na siebie ogromną dawkę słońca i pozytywnej energii. Dodatkowo, objeżdżając Włochy samochodem nie zapomnijmy o tym, aby zatrzymywać się w poszczególnych winnicach, które oferują możliwość testowania oferowanych win. Tym samym można poznać ten kraj także z zupełnie innej strony, poprzez ogromne winiarskie tradycje, różne smaki i aromaty związane z produkcją tych właśnie trunków.